• Начало
  • Блог
  • Услуги
  • Клиенти
  • Контакти
www.vcommunication.eu
  • Начало
  • Блог
  • Услуги
  • Клиенти
  • Контакти
15 Често срещани грешки при съдаването на съдържание

15 Често срещани грешки при съдаването на съдържание

Tвърде често, когато маркетолозите, които са отговорни за създаването на съдържание говорят за грешки, те се позовават на печатни грешки, граматически грешки и правописни грешки.

Този тесен фокус върху тези „дребни“ неща може да бъде най-големият им гаф.

Това открихме след като проучвахме за най-големите грешки, които се случват в процесите на създаване и популяризиране на съдържание.

Колко от тези грешки Ви звучат познато?

1.      НЕ ПОЗНАВАТЕ КЛИЕНТА.

Неразбирането напълно на нуждите и желанията на клиентите води до лоша и неясна комуникация, което губи ценна енергия и време и води до неудовлетвореност за клиентите. Това предизвикателство в крайна сметка може да има отрицателно въздействие върху вашия бранд.

2.      ОСТАНАЛИ СТЕ КОНЦЕНТРИРАНИ САМО ВЪВ ФУНИЯТА

Прекалено се забиваме в „мисленето на фунията“, вместо да обслужваме нуждите на нашата аудитория с автентичност, пъргавина и съпричастност. Пандемията COVID-19 изведе това на преден план. Традиционното пътуване на купувача стана без значение за много фирми, но онези, които отговориха със съпричастност и дълбоко разбиране на своите клиенти, продължиха да осигуряват стойност и да изграждат доверие през цялата криза.

3.      ПРИБЪРЗВАНЕ В СВЪРЗВАНЕТО С КЛИЕНТИТЕ

Това е, когато екипа, който създава съдържание смята, че най-доброто клиентско преживяване идва от принуждаването на клиентите да влизат през определени корпоративни портали за самообслужване. Самообслужването е ключово днес. Но най-доброто самообслужване се случва там, където се намира клиентът.

4.      РАБОТИТЕ БЕЗ ЯСНА СТРУКТУРА

Нямате определена и одобрена стратегия, която:

·        Задава фокуса / стратегическите инициативи, които екипът ще гони за изпълнение;

·        Ясно дефинира модела на управление, който ще стимулира създаването на съдържание.

·      Подробности за целите, KPI и показателите, които ще бъдат проследявани, за да се следи напредъкът на екипите по пътя за постигане на целите.

5.      ИМАТЕ ЕДНАКЪВ ПОДХОД КЪМ ВСИЧКО

Провеждането на кампании за всеки етап от фунията може да бъде много обезсърчително. Но да имаш кампания, която се опитва да направи всичко накуп (популяризиране, растеж, лоялност и т.н.) не е правилният отговор. Маркетолозите трябва да насочват своите кампании към конкретни цели и конкретни части от пътуването на клиента. По-целенасочените кампании не само помагат за яснота в създаването на съдържание, но опростява кои са KPI-те, които трябва да проследявате, за да измервате успеха на кампанията.

6.      РАБОТИТЕ В ПАРАЛЕЛНИ ВСЕЛЕНИ

Най-големият проблем днес е фрагментирането на бранда и загубата на огромни ресурси и време за създаване на паралелни стратегии за съдържание. Изследванията ясно показват, че клиентското изживяване трябва да бъде безпроблемно и всеобхватно.

Екипите от хора, които създават съдържание трябва да стигнат до основата на проблемите и да изградят структури, управление, модели и стратегии, които позволяват на екипите, работещи в различните канали, региони и агенции, да имат споделени стандарти и богатство от точна информация, които да използват в своята работа. Персонажи, изживявания, класификации - споделяйте ги широко.

7. НЕ РАЗПОЛАГАТЕ С ДОСТАТЪЧНО ИНФОРМАЦИЯ

Данни, данни, данни. Най-голямата грешка е, че не се отделя достатъчно време за събиране и анализиране на данни за създаване на клиентски профили, създавайки стратегията за вашето съдържание.

8. ДА СЕ ОТКАЖЕТЕ ОТ ДАННИТЕ

Неизползването на достатъчно данни е голяма грешка. Създателите на съдържание имат тенденция да създават за себе си вместо за своите аудитории. Разберете какво наистина иска първо аудиторията, след което създайте съдържанието си около нея.

9. ПРАВИТЕ ВСИЧКО НА РЪКА

Една огромна грешка е ръчната обработка на огромното количество данни, включени през жизнения цикъл на съдържанието (изследвания, планиране, инструктаж, писане, редактиране, публикуване, оптимизация и отчитане). Дните на ръчно обработване на данните приключват, а маркетолозите създаващи съдържание, които не успяват да го осъзнаят, са изправени пред трудна битка.

10. ПЕРСОНАЛИЗИРАТЕ СЪДЪРЖАНИЕТО ПО ГРЕШЕН НАЧИН

Персонализирането на съдържанието се превърна в наложително за повечето компании. И все пак компаниите се борят да предоставят персонализирано съдържание по мащабируем начин. Има три често срещани грешки, които компаниите правят, когато се опитват да предоставят персонализирани преживявания чрез съдържание:

·        Започвайки от края, а не от началото. Повечето компании фокусират повечето или цялото си внимание върху това просто да доставят съдържание на своята аудитория. За да предоставяте персонализирано съдържание, трябва да направите промени в начина, по който създавате съдържанието.

·        Използване на нови инструменти, но старо съдържание. Компаниите харчат милиони долари за закупуване на нови инструменти и софтуер. Ако използвате скъпи нови инструменти за обработка и създаване на съдържание при едно и също глупаво и некачествено съдържание, в крайна сметка получавате скъпо скапано съдържание. Преди да купувате софтуер, съсредоточете се върху съдържанието и това, което ви трябва.

·        Маркетинговите отдели често наемат множество външни доставчици, за да създават съдържание, които работят независимо по свои собствени начини. Това съдържание може да бъде много различно. Това означава, че не можете да смесвате и напасвате съдържание, за да осигурите персонализирано преживяване на вашите клиенти.

11. ПЛАНИРАТЕ САМО ЗА НАСТОЯЩИЯТ МОМЕНТ

Екипите често губят време, енергия и ресурси, когато не планират напред в началото на процеса на създаването на съдържание.

Може да не очаквате да се използва всичко, което сте планирали, но ако например заснемете видео, знаейки, че то ще бъде редактирано и за социални медии, за ТВ реклама и имейл маркетинг, помислете как да планирате съответното заснемане. Това са решения, които ще ви спестят време и пари по-късен етап - не е задължително да заснемате за всеки канал различно видео все пак.

12. МИСЛИТЕ ЗА БЪРЗОТО И ЕВТИНО

За съжаление, твърде често екипите, които създават съдържание дават приоритет на скоростта и цената, водещи до съдържание, което се усеща евтино или плеснато не на място. Това води и до поставяне под въпрос, защо съдържанието е толкова повърхностно, или пък се разчита прекалено силно на платената реклама, за да се постигнат целите за ангажираност на аудиторията. Хората създаващи съдържание трябва да обмислят как да решат тези проблеми, защото често накрая евтиното, излиза повече пари в крайна сметка.

Днешната аудитория има най-различни вкусове - хората са по-склонни да споделят съдържание, което смятат за висококачествено и съдържание, с което приятелите и колегите им биха се ангажирали в еднаква степен, отколкото да споделят нещо, на което липсва обичайното усещане за ангажираност.

Екипите създаващи съдържание трябва да пренасочат своите бюджети, така че да се изразходват повече пари за персонализиран дизайн и по-малко за промотиране. Те ще открият, че съдържанието с отличен дизайн и добра визуална комуникация ще успее много повече (и с далеч по-малко бюджет за последващо промотиране), отколкото евтино съдържание, което ще се промотира само с бюджет.

13. СЪЗДАВАТЕ САМО ЗА SEO

Не се добавят никакви потребителски проучвания или адекватна работа по проектиране на съдържанието преди създаването на съдържанието (най-големите грешки).

По някаква причина много компании все още създават тези бързи публикации в блогове, предназначени за SEO, като изброяват факт след факт, без да се съобразяват с действителното намерение и състояние на духа на потребителя. Тези публикации, скрити в блог секцията на уебсайт, които никой не посещава, едва надраскват повърхността на полезното съдържание, което потенциалният клиент / клиент може да търси. Понякога са написани от изключително неопитен персонал или по-лошо, генерирани от софтуер с изкуствен интелект с тонове език на пълнежа и украсени с неясни безплатни фотографии.

Ако създавате съдържание, използвайте собствените си усилия, за да го направите качествено. Прекарвайте време с писането, дизайна. Помислете как потребителят всъщност би искал да види информацията, която е най-полезно структурирана. Спрете да използвате безплатни снимки и излезте от зоната си на комфорт, за да създадете нещо с индивидуална насоченост. Инвестицията в по-високо качество на съдържанието винаги означава по-добри резултати в бъдеще.

14. ТРЕТИРАЙТЕ ДОСТЪПНОСТТА КАТО ДОБАВЕНА СТОЙНОСТ

Предоставянето на възможност за достъпване на съдържанието, което публикувате за хора със специални потребности е изключително важно. Ако не персонализирате съдържанието си по достъпен начин, няма да можете и да изследвате неговото въздействие в крайна сметка.

В допълнение към многобройните хуманистични причини за осигуряване на достъпност, неотдавнашни съдебни дела поставиха несигурен прецедент за създателите на цифрово съдържание да бъдат подведени под отговорност съгласно условията на Закона за хората с увреждания, засилвайки правната отговорност, според която всички ние трябва да осигурим равен достъп.

Достъпното съдържание (също) има тенденция да осигури значителни ползи за SEO - в края на краищата човек, навигиращ вашия сайт с екранен четец, изживява вашия сайт по почти същия начин, по който търсачките разглеждат вашето съдържание.

15. РАБОТИТЕ ТВЪРДЕ БЪРЗО И БЕЗМИСЛЕНО

Много екипи, които създават съдържание правят грешката да бързат да създават съдържание и публикуват повече съдържание за сметка на неговото качество. Лошото съдържание рядко получава резултати. Съдържанието, което повишава осведомеността и входящия трафик, попълва пропуските в знанията, осигурява стойност на аудиторията и е лесно да се консумира.

Въпреки че тези 15 грешки обхващат една сериозна гама, те могат да бъдат опростени в няколко всеобхватни теми:

 

·        Фокусирайте се върху аудиторията.

·        Разберете голямата картина.

·        Отделете време, за да го направите правилно.

28.07.2020

Общи условия за ползване на уебсайта

Copyright © 2018 Всички права запазени за SuperHosting.BG